Naira - prolog

10. listopadu 2016 v 19:16 | BlueponyNoc. Čas, kdy většina tvorů klidně spí, nechává se unášet vlnami představivosti. Vítr tiše skučí tmavým lesem a nese si s sebou typický pach jehličí. Nad zemí se vznáší jemný opar a modrý měsíc svým jemným svitem vpouští trochu světla do spícího prostředí. Houkání sov a občasné vytí vlků, vnášejí do noci trochu života. Kmeny stromů skrývají mnohá, neobjevená tajemství, spusta dobrodružství, které by spíše připomínaly pohádky. I tento vzdáleně klidný čas je jen předehrou pro nejhorší období.

" Rychleji Asoffesi..." Jemný dámský hlas a zvuk kopyt narušil klid noci. Lesem projížděla žena tmavé kápi na svalnatém, mladém koni. Stromy na dvojici vrhaly stín a tak byla vidět pouze silueta. Kůň i žena byli na konci svých sil. Museli urazit dlouhé kilometry bez přestávek. Ovšem myšlenka na to, že se již blíží k cíli, je hnala dál temnotou.
Za chvíli vyjeli z lesa. Na světle měsíce se odhalila skutečná podoba hřebce. Na jeho bocích se vyjímala dvě mohutná křídla z černého peří. Mýtina byla ze všech stran lemována stromy, svit luny dával trávě namodralý odstín a vítr tvořil vlny. Vypadalo to jako noční moře. Na jeho konci stála malá dřevěná chaloupka s přístavbou. Komín jemně vypouštěl kouř a jemné světlo z jednoho z oken značilo, že i v pozdním večeru se zde žije.

Žena pobídla koně do klusu, konec jejich společné cesty byl již na dosah ruky. Žena zastavila u vchodových dveří. Položila k nim malý raneček- své dítě. Uložila k němu malý dopis. Pegase přivázala k zábradlí a objala jej.
"Asofessi, děkuji, že jsi mi byl tak věrný..." Pronesla třesoucím se hlasem. Vraník odfrknul. Žena se usmála, jakoby rozuměla tomu, co jí zvíře říká.

Zaklepala na dveře chaloupky a vydala se zpět do lesa. Nevěděla, co jí čeká dál. Její život není důležitý. O vše přišla. A co bolelo nejvíce, bylo to, že nemůže vychovávat svou dceru. Ohrozila by jí. Chce, aby žila normální život.
"Esenkle une anka, Christinn..." Zašeptala slova a nechala noční vítr, aby je zanesl k její dceři...,,Esenkle une anka," = ,,Přeji ti štěstí,"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire | Lunar-dream.blog.cz Claire | Lunar-dream.blog.cz | Web | 11. listopadu 2016 v 20:10 | Reagovat

Wow ! To je naprosto mega...konečně mám co číst ! YAY ! ^^

Btw, povídka je povedená a hrozně dobře se čte. Těším se na pokračování ^^

2 bluepony bluepony | 11. listopadu 2016 v 20:11 | Reagovat

[1]: Díky, =3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama